    Cordless string trimmer and brush cutter CSTLI20018
    Original price was: ₨ 43,260.00.Current price is: ₨ 38,934.00.
    Brushless Motor
    Voltage:40V (20V+20V)
    No-load speed:0-5000/ 0-6500rpm
    Blade cutting diameter:255mm
    Trimmer cutting diameter:330mm
    Line dia:2.0mm round