    16Pcs Insulated Hand Tools Set HKITH1601
    Original price was: ₨ 26,890.00.Current price is: ₨ 24,201.00.
    16PCS Insulated hand tools set
    1000V,VDE/GS Certification
    Include:
    1Pcs 200mm insulated combination pliers;
    1Pcs 200mm insulated long nose pliers ;
    1Pcs 160mm insulated diagonal cutting pliers;
    1Pcs 160mm insulated wire stripping pliers;
    4Pcs insulated slotted screwdrivers:
    SL3x75mm;
    SL4.0x100mm; SL5.5x125mm;
    SL6.5x150mm;
    5Pcs insulated phillips screwdrivers:
    PH00x50mm; PH0x60mm; PH1x80mm;
    PH2x100mm; PH3x150mm;
    1Pcs 30x70mm voltage tester ;
    1Pcs 50x180mm cable knife;